четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пелегрини ги теши Арсен Венгер и Арсенал

pelegrini go tesi

Поврзани вести

И покрај срамниот пораз од 6:0, кој фудбалерите на Арсенал го доживеаа на последниот дерби натпревар против екипата на Челзи, предводникот на Манчестер Сити, Мануел Пелегрини и понатаму е убеден дека „топчиите” се во игра за шампионската титула во англиската Премиер лига.

„Јас не мислам дека само Манчестер Сити и Челзи ќе ја водат битката за шампионската титула во англиската Премиер лига. Мораме да внимаваме и на Ливерпул, да пратиме што ќе направи Ливерпул на секој следен натпревар. Можно е да станува збор за еден лош ден, за еден лош натпревар, но Арсенал има само седум бода помалку од Челзи и поред мене, сите четири тима се во игра за шампионската титула. Во игра се уште многу бодови”, изјави чилеанскиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести