петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Пелегрини на клупата на Барселона?

pelegrini-500

Последни вести

Мануел Пелегрини би можел да го замени Луис Енрике на клупата на Барселона, пренесува угледниот фудбалски портал goal.com.

Чилеанскиот менаџер речиси сигурно ќе замине од Манчестер Сити, а како негови наследници се спомнуваат Диего Симеоне, но и Пеп Гвардиола.

Исто така иднината на Енрике по конфликтот со Лионел Меси не е сигурна, па поради тоа овие информации не звучат нереално.

Секако, за да се исполнат овие најави потребно е враќање на Жоан Лапорта на претседателското место на изборите кои наскоро ќе бидат организирани во таборот на каталонскиот тим.

Најчитани вести