сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пелегрини не се пали на најновата провокација од Мурињо

pelegrini provokacii murinho

Поврзани вести

Менаџерот на Манчестер Сити, Мануел Пелегри одби да ја коментира последната изјава на контроверзниот менаџер на Челзи, Жозе Мурињо кој по натпреварот против Кристал Палас изјави дека лондонските „сини” ги загубија сите шанси кога е во прашање борбата за шампионската титула во англиската Премиер лига.

„Мислам дека сум во рангот на поквалитетните менаџери, а таквите не смеат да бидат дел од овие лоши игри кои ги форсира Мурињо. Не знам дали тие менаџери, кои сакаат да играат такви лоши игри се поинтелегентни од тие кои стојат на страна. Јас мислам дека не се поинтелегентни. Не знам што има изјавено Мурињо и не знам што се му се врти во главата. Јас немам таква обврска да ги анализирам изјавите на Португалецот. Тоа е обврска на новинарите, тие ја анализираат секоја изјава на Мурињо”, изјави искусниот чилеански стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести