петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Пелегрини: Сити не се задоволува со една титула

Менаџерот на новиот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити, Мануел Пелегрини, ги предупреди своите фудбалери дека во новата клупска сезона, очекувањата се многу поголеми и дека не смеат да се задоволат со освојување на само еден пехар.

PELEGRINI ZA SITI

Последни вести

Менаџерот на новиот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити, Мануел Пелегрини, ги предупреди своите фудбалери дека во новата клупска сезона, очекувањата се многу поголеми и дека не смеат да се задоволат со освојување на само еден пехар.

„Мене многу ми е важно што имам амбициозен став, што имам амбициозен мозок, што размислувам многу амбициозно. Многу е важно да освоиш некоја титула во натпреварувачката сезона. Манчестер Сити ја освои шампионската титула во домашниот шампионат, но сега е време за една детална анализа, да видиме што е добро, а што е лошо. Да видиме каде има место за напредок. Не очекува напорна работа во следниот период, но очекувањата се многу поголеми кога е во прашање новата клупска сезона. Фудбалерите знаат дека овој клуб не се задоволува со само една освоена титула”, изјави искусниот чилеански стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести