среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Пендаровски: Ќе работам во интерес на сите граѓани

DSC_9612

Последни вести

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, денеска е во посета на скопскиот регион

„Мојот концепт е да се обратам кај секој граѓанин без разлика на етничката и партиската припадност.  Нема мои и твои , бидејќи еден против друг ако се завртиме ќе ја нема Македонија. Јас нема да бидам ничиј чирак. Секој закон кој нема да важи за сите граѓани ќе го вратам во парламентот “, рече Пендаровски.

Тој побара од граѓаните да  се даде шанса на нови луѓе, зошто како што кажа , актуелната власт е елементарна непогода.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести