понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Пендаровски конечно призна дека ќе биде кандидат за претседател од СДСМ

Stevo-Pendarovski-4

Поврзани вести

Стево Пендаровски конечно призна дека ќе биде кандидат за претседател од СДСМ.

„Ми беше предочено дека сум предлог на сите 76 општински организации и дека имам најголема поддршка споредено со било кој друг кандидат предложен од партиската база. По ова, донесов одлука да ја прифатам понудата и сега оставам на партиската процедура“, изјавил Стево Пендаровски за Пресс24.

Ова е информација која е крајно контрадикторна со вчерашната изјава на Пендаровски за Република во која тој тврдеше нема никакви контакти и информации и не знае дека ќе биде кандидат за Претседател на Република Македонија од СДСМ. Во два дена, две комплетно спротиставени изјави. Тоа не е сериозно за почеток на кампања.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести