петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Пенезиќ и Лејно помеѓу најдобрите за ова коло во ЛШ

penezic

Поврзани вести

Хрватската репрезентативка во редовите на ЖРК Вардар повторно беше избрана помеѓу трите најголеми ѕвезди во Лигата на шампионите, откако се прикажа во одлично издание против Динамо Синара.

Во борбата за наградата МВП на шестото коло конкуренција ќе и бидат голманката на Ларвик, Сандра Тофт како и Лоис Абинг од романскиот првак Баја Маре.

И голманката на Вардар, Лејно одигра исклучително квалитетен натпревар и се најде на топ пет листата со најдобри одбрани за ова коло, освојувајќи го третото место.

Најчитани вести