петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Пенезиќ во ТОП 3 според ЕХФ

Андреа

Поврзани вести

Секое коло во рамките на Лигата на шампионите, ЕХФ избира најдобри три ракометарки.

Овојпат и ракометарката на ЖРК Вардар, Андреа Пенезиќ беше избрана помеѓу трите најдобри, што е сосема заслужен избор со оглед на тоа дека беше најдобар поединец кај нашиот ракометен шампион во дуелот со Турингер.

Покрај Пенезиќ, во топ 3 влегоа и Ана Грос од Меџ и голманката на Виборг, Де Соуза.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести