среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Пензионери спречиле грабеж!

ВИДЕО: Пензионери спречиле грабеж!

ВИДЕО: Пензионери спречиле грабеж!

Поврзани вести

Пензионери од Велика Британија спречиле грабеж во една продавница, а сето тоа го снимиле безбедносните камери.

Крадецот, кој сериозно се исплашил откако сфатил дека не може да излезе од продавницата, бил сопрен од Рон Смит (78) и Роберт Андерсон (72) кои со заеднички сили ја блокирале вратата на продавницата за криминалецот да не може да побегне.

Крадецот, 19 годишниот Лиам Редфорд, набргу потоа е уапсен од локалната полиција,  благодарние на пензионерите кои случајно минувале покрај продавницата.

Најчитани вести