вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Пензионери се мавале со компири во автобус

Пензионерите прво се скарале за празно место во автобусот, по што почнале да се маваат со компири.

jsp avtobus

Поврзани вести

Празно место –причина за тепачка меѓу пензионери во автобус на ЈСП.

Очевидци за Press24 велат дека тепачката се случила утрово на Битпазар во автобусот со број 66Б кој оди кон селото Дељадровци.

Пензионерите прво  се скарале за празно место во автобусот, по што почнале да се маваат со компири.

Најинтересно е што, раскажал очевдецот, ова не е прв пат да се случи тепачка во автобус меѓу пензионери, особено во деновите кога  за нив возењето е бесплатно.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести