четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пензионерите ќе добијат бесплатен превоз и во недела

jsp avtobus

Поврзани вести

Пензионерите во Скопје ќе се возат бесплатно со јавниот превоз на ЈСП и во неделите, објави Алфа.

Пензионерите во Скопје ќе добијат уште еден гратис ден возење во автобусите во јавниот превоз. Меѓу материјалите за следната седница на Советот на главниот град се наоѓа и предлог– освен вторник, петок и сабота постарите граѓани да се возат бесплатно и во недела.

Како што беше случај и досега, бесплатниот превоз важи за мажите над 64 години и жените над 62, а правото ќе се докажува со покажување лична карта на службени лица во автобусот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести