понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Пензионерите од 20 јуни ќе се возат бесплатно и в недела

Досега бесплатно ги користеа услугите на ЈСП Скопје во вторник, петок и во сабота.

pezioneri

Поврзани вести

Од 20 јуни пензионерите и в недела ќе се возат бесплатно во автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие, соопшти градоначалникот на Скопје Коце Трајановски.
Пензионерите досега бесплатно ги користеа услугите на ЈСП Скопје во вторник, петок и во сабота.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести