петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пензионерите во Тузла протестираат, бараат исплата на пензиите

Tuzla

Последни вести

Триесетина пензионери се собрале да протестираат утрово околу 8:45 часот во Тузла. Протестот времено го сопрел сообраќајот, а причината за него се исплатените пензии.

„Пензионерите имаат само едно барање, а тоа е да им се исплати пензијата за месец јули, ништо друго. Денеска е 12 август, а тие уште немаат пензија, ниту знаат кога ќе биде“, вели Адмир Газибеговиќ, претседател на месната заедница Диња Ораховица во Тузла.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести