Спорт

Пеп со Марсело во Манчестер Сити

Пеп со Марсело во Манчестер Сити
Пеп со Марсело во Манчестер Сити
Шпанскиот фудбалски стручњак Пеп Гвардиола го истакна Марсело од Реал Мадрид како желба на Манчестер Сити за наредната сезона.

Гвардиола со преселбата во Манчестер прво ќе работи на подобрување на одбраната, каде што го кани Бразилецот.

Доаѓањето на Марсело кај „граѓаните“ ќе значи дека Александар Коларов или Гаел Клиши би можел да се пресели од клубот.

Србинот оваа сезона е со значајно подобри мечеви од Клиши, додека претходната ја делеа минутажата.

Како и да е, за тоа кој настапува за клубот од „Итихад“, ќе одлучи предводникот на Манчестер Сити.