петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Пеп вети дека ќе го чека Ули Хенес

Гаврдиола останува на „Алианс Арена“ се’ додека Хенес не се врати од затвор

pep ceka henes

Поврзани вести

Предводникот на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Пеп Гвардиола, откри дека ќе биде на „Алианс Арена“ и кога сега веќе поранешниот претседател на баварскиот гигант, Ули Хенес, ќе ја одлежи затворската казна од три и пол години која ја доби поради затајување на данок.

„Ќе останам во Минхен се додека Хенес не се врати на ’Алианс Арена’. Сакам да успеам и како тренер на Баерн (М), сакам да освојам што е можно повеќе трофеии. Планирам тука да останам уште најмалку две, три сезони. Сакам да бидам тука кога Хенес ќе ја одлежи затворската казна. Хенес има најголем удел во последниот успех на Баерн (М), без неговата помош Баерн (М) немаше да биде тоа што е денес“, изјави трофејниот шпански стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести