понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пепе си доби и копачка во глава

BUSKEC gazi Pepe

Поврзани вести

Освен што доби лекција по модерен фудбал од Лионел Меси, португалскиот интернационалец од редовите на Реал (М), Пепе доби и копачка во глава.

За разлика од обидот за физичка пресметка помеѓу Пепе и Фабрегас, кој сите го видоа, само камерите и ретките фоторепортери го уловија моментот како играчот за врска на Барселона, Серхио Бускец со копачка го удри дефанзивецот на Реал (М), Пепе, и тоа на лицето.

Фудбалерот на Барселона остана неказнет за овој неспортски потег.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести