среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Пералта е новиот херој на Мексико

Единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 61 минута беше дело на брзоногиот напаѓач на Мексико, Орибе Пералта.

PERALTA NOV HEROJ (1)

Поврзани вести

Вториот натпревар од првото коло во групата “А”, дуелот помеѓу репрезентациите на Мексико и Камерун, заврши со минимален триумф на претставникот на Северна Америка.

Единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 61 минута беше дело на брзоногиот напаѓач на Мексико, Орибе Пералта.

Со освоените три бода, тимот на Мексико се искачи на втората позиција на табелата и е веднаш зад домашинот, репрезентацијата на Бразил која има подобра гол разлика, а без бодови се националните тимови на Хрватска и Камерун.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести