понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Перес: Народот на Израел сака мир и добрососедски односи со Палестинците

ShimonPeres

Поврзани вести

Израелскиот претседател Шимон Перес, изјави дека народот на Израел сака мир и сака да живее во добрососедски односи со Палестинците и останатите Арапи, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

„Принципот ‘две држави за два народа’ треба да биде во основата на решението на конфликтот, што може да биде постигнато само по пат на преговори меѓу страните“, изјавил Перес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести