вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Перез му го понуди Коентрао на Галијани

fabio koentrao

Поврзани вести

Шпанските медиуми пред неколку часа ја пласираа информацијата дека претседателот на најтрофејниот клуб во Примера дивизион, Реал (М), Флорентино Перез, во текот на вчерашниот ден остварил телефонски контакт со големиот пријател, потпретседателот на Милан, Адријано Галијани и дека за време на истиот му ги понудил услугите на португалскиот интернационалец, Фабио Коентрао.

Офанзивниот бек може да биде достапен за понуда не помала од 15 мил. евра, но главниот оперативец на „росонерите” го информирал Перез, дека Милан сака прво да го позајми Коентрао, а потоа, на крајот од сезоната да биде откупен договорот на поранешниот фудбалер на Бенфика.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести