четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Перкинс ќе ја засили играта под кошот на Њу Орлеанс

Центарот Кендрик Перкинс потпиша едногодишен договор со Њу Орлеанс, објавија американските медиуми.

Перкинс ќе ја засили играта под кошот на Њу Орлеанс

Перкинс ќе ја засили играта под кошот на Њу Орлеанс

Поврзани вести

Искусниот кошаркар во досегашната 12-годишна кариера во НБА лигата има просек од 5,5 поени, 5,9 скока и 1,2 блокади.

30-годишниот Перкинс кој пред седум години играјќи за Бостон Селтик го освои шампионскиот прстен, во својот нов клуб ќе му биде резерва на првиот центар Омер Ашик.

Во досегашната НБА кариера Перкинс играл за Кливленд, Оклахома Сити и Бостон.

Најчитани вести