среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Перо Антиќ има проблеми при тренирањето со заштитна маска

pero

Поврзани вести

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ заработи повреда на еден од тренинзите за време на подготовките за новата сезона и нема да настапи за Атланта на престојните претсезонски дуели со Мајами, Чикаго и Детроит.

Антиќ мораше да оди на операција, а малиот хируршки зафат и повредата не му дозволија да игра на подготвителните натпревари, иако тој почна со тренинзи.

Македонскиот кошаркар тренира самостојно и со заштитна маска. Веднаш по првиот тренинг беше запрашан од тамошните медиуми какво е чувството да се игра со заштитна маска, на што Антиќ веднаш се пожали.

-Тешко е да се игра со маска. Првпат во животот имав повреда на носот. Не може да се гледа кога носиш маска. Тешко е да се приспособам, но морам да ја носам, вели Антиќ.

Тренерот на Атланта Мајк Буденхолцер изјави дека се надева дека Перо Антиќ за една недела ќе може да му биде на располаѓање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести