вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Перо Антиќ се разведува!

pero

Последни вести

Македонскиот репрезентативец и првиот македонски кошаркар во НБА, Перо Антиќ, и неговата сопруга Ружица се разведуваат, пишува Вест.

Двајцата за ВЕСТ ја потврдија информацијата, но и Перо и Ружица категорично одбиваат да ја коментираат оваа нивна одлука. Дознаваме дека причина за нивната разделба се непомирливите разлики меѓу нив.

Повеќе детали ќе можете да прочитате во печатеното понеделничко издание на ВЕСТ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести