сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Прегазен пешак во Крива Паланка

soobrakajka1

Поврзани вести

Седумдесет и четиригодишниот Мијалко С. од Крива Паланка починал откако вчера бил прегазен од возило на местото викано Љијаков мост на магистралниот пат Крива Паланка.

Со возилото управувал дваесетгодишниот Н.Д. од Крива Паланка.

Повредениот пешак поради сериозноста на повредите починал на пат кон Ургентниот центар Скопје.

Најчитани вести