Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Пешак прегазен од автомобил во кој удри автобус

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Пешак прегазен од автомобил во кој удри автобус

Мигот кога пешак беше прегазен од автомобил во кој удри автобус е снимен на надзорните камери во близина, а го објави Би Би Си.

На видеото се гледа како автобус во Лондон удира во автомобил кој пак удира во случаен минувач и го турка кон оградата.

Како што јавува Би Би Си, човекот се здобил со скршеници, а се очекува ноќта да ја помине во болница.