понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Пешак повреден во сообраќајка во Скопје

Според првичните наоди на истражителите, во пешакот удрил автомобил „фиат“ со скопски таблички, кој го управувал 25-годишниот С.Д. исто така од Скопје.

pesak

Последни вести

Во сообраќајка која вчеравечер се случила на крстосницата  од булеварот Илинден и улицата Рузвелтова, повреден е дваесет и седумгодишниот Д.Ј. од Скопје.

Според првичните наоди на истражителите, во пешакот удрил автомобил „фиат“ со скопски таблички, кој го управувал 25-годишниот С.Д. исто така од Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести