четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Пешак прегазен на тротоар во населба Црниче

pesak

Последни вести

Синоќа во скопската на населба Црниче на ул. Востаничка, патничко моторно возило со скопски регистарски таблички прегази пешак кој се движел на тротоарот.

Од МВР го потврдуваат случајот. Пешакот кој се здобил со телесни повреди веднаш бил пренесен во Клиничкиот центар. Истрагата за настанот е во тек.

Најчитани вести