вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Пешевски и Самак утре во работна посета на белгиската компанија „Ван Хол“

Вицепремиерот Пешевски ќе им повеќе средби со локалните власти

Вицепремиерот Пешевски ќе им повеќе средби со локалните власти

Поврзани вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски и министерот без ресор, задолжен за привлекување странски инвестиции, Веле Самак, утре ќе остварат работна посета на белгиската компанија Ван Хол.

Средбата ќе се одржи во административната зграда на ТИРЗ Скопје 1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести