четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пешевски и Самак во посета на германската Дрекслмаер во Кавадарци

vpesevskii

Поврзани вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски и министерот без ресор, задолжен за привлекување странски инвестиции, Веле Самак, денеска ќе остварат средба со високи претставници на германската компанија Дрекслмаер, кои се во работна посета на нивната компанија во Република Македонија.

Средбата ќе се одржи во просториите на компанијата, во индустриска зона „Телот“ во Кавадарци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести