вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Пешевски на промоција на првиот произведен камион во Македонија

99014139

Поврзани вести

Вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски  денеска ќе присуствува на промоцијата на првиот произведен камион  во Македонија од компанијата „Брако“ од Велес.

Најавено е обраќање на претседателот на Бордот на директори на „Брако група Велес“ Кочо Анѓушев и генералниот менаџер на италијанската компанија „Биострада“ Алесандро Енџоли.

Најчитани вести