вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пешевски на промоција на регионални проекти подготвени во Грантовата шема условена од перформанси

Вицепремиерот Пешевски ќе им повеќе средби со локалните власти

Вицепремиерот Пешевски ќе им повеќе средби со локалните власти

Поврзани вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски денеска, ќе се обрати на настанот „Промоција на регионални проекти подготвени во Грантовата шема условена со перформанси”, во организација на ГИЗ Програмата за регионален економски развој во Македонија (ГИЗ РЕД).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести