недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пешевски на свечено отворање на реконструираниот пат во Лозово

Вицепремиерот Пешевски ќе им повеќе средби со локалните власти

Вицепремиерот Пешевски ќе им повеќе средби со локалните власти

Поврзани вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски утре, ќе присуствува на свечено отворање на реконструираниот пат во Лозово, кој е дел од патниот правец Велес – Штип, како и на свеченото отворање на повеќенаменско игралиште во село Милино, општина Лозово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести