петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Пешевски во посета на две приватни компании

ppesevskii

Поврзани вести

Владимир Пешевки од ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе оствари посета на две приватни компании.

Во 11 часот ќе го посети каменоломот  на компанијата Бетон кој се наоѓа во близина на првата патарина  на патот Скопје Куманово во близизна на бензиската на Макпетрол.

Во 12 часот ќе ја посети компанијата Гранит во Зебрњак во Куманово каде ќе оствари средби со раководството на компанијата. Локацијата каде што компанијата има добиено концесија за ископ на варовник, се наоѓа на 500 метри со споменикот на Зебрњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести