петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Пешевски во посета на Крушево

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Владимир Пешевски денеска ќе ја посети општина Крушево

Вицепремиерот Пешевски ќе им повеќе средби со локалните власти

Вицепремиерот Пешевски ќе им повеќе средби со локалните власти

Поврзани вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања  Владимир Пешевски денеска ќе ја посети општина Крушево, информираат од неговиот кабинет.
Пешевски ќе има средби со подрачните единици на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Агенцијата за катастар на недвижности и Агенцијата за вработување на Република Македонија, како и со претседателот на Советот на општина Крушево,  Нико Чонески.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести