четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Пешевски во работна посета на Кичево, се санираат штетите од невремето

pesevski500

Последни вести

Вицепремиерот Владимир Пешевски, заедно со членот на Управниот Одбор на ЕВН Македонија Игор Гиевски и директорот на МЕПСО Синиша Спасов е во посета кичевско-дебарскиот регион каде денеска неколку часа беше во прекин сообраќајот, како и дел од електричната мрежа.

Најавена е и посета на трафостаницата во Кичево во 15:30 часот со цел отстранување на дефектите на далноводот.

Работната посета ќе започне од 110/x kVтрансформаторска станица „Кичево” лоцирана на влезот од Кичево на патот кон спортско-рекреативниот центар „Крушево” во близина на железничката станица.

 

Најчитани вести