недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 9

ВИДЕО: Најновата песна на Тоше Проески

toseconc

Поврзани вести

Хрватски „Недељни Јутарнји“ ексклузивно објави видео во кое имате можност да ја слушнете најновата песна од нашиот Тоше Проески, насловена „If You Wanna Leave Me“. Оваа песна ќе биде најавен сингл на неговиот претстоен албум.

Тесниот круг на лица што се собраа да ги изберат музичките броеви беше предводен од прочуениот британски продуцент Енди Рајт кој ги продуцираше сите песни на Тоше на англиски, од Македонија беше претседателот на Меѓународната фондација Тоше Проески, Славен Ристески и менаџерот на неговата матична издавачка куќа „Award“, Сашо Митков.

Слушнете како звучи новата песна на Тоше.

Најчитани вести