четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Пет лица повредени во сообраќајката на Стража, патот затворен

Пет лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа која утрово околу 9:15 часот се случила на патот Кичево-Скопје кај превалецот Стража.

policija-soobrakajki

Поврзани вести

Пет лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа која утрово околу 9:15 часот се случила на патот Кичево-Скопје кај превалецот Стража.

Од СВР Охрид за „Република“ информираат дека во сообраќајката учествувале две патнички моторни возила, „мерцедес“ со италијански регистерски таблички и „голф“ со скопски, а сообраќајката се случила на кичевската страна на патот.

Повредени се пет лица кои се префрлени во кичевската болница, а едно потешко повредено лице, поради сериозноста на повредите, ќе биде префрлено на скопските клиники.

Увид на местото вршат полициски екипи и јавен обвинител.

Од Автомото сојузот на Македонија информираат дека сообраќајот е во прекин во двата правци.

Најчитани вести