недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пет лица ранети на свадба во Струга

ssssvadba

Последни вести

Полициската станица- Струга поднесе кривична пријава против Н.В.(52) од с. Џепин за сторени кривични дела „предизвикување општа опасност“ и „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материјал“.

Како што е наведено во полицискиот билтен, на 03.08.2014 година, околу 14:30 часот во с. Џепин на свадбена веселба се случила трагедија.

Пријавениот од балконот на неговата куќа со пиштол кој го поседувал без дозвола испукал шест куршуми.

Тие се одбиле од бетонската плоча при тоа ранувајќи пет лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести