среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Пет лица загинаа при пад на мал авион

avion

Поврзани вести

Пет лица го загубија животот при пад на мал авион, кој се урна северно од Денвер.

Портпаролот на Службата изјави дека сите патници во авионот Piper PA-46, загинале.

На лице место животот го загубиле тројца од нив, а двајца биле одведени во болница, каде им подлегнале на повредите.

Причините за трагедијата не се познати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести