петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Пет лица загинаа во страшната сообраќајка кај Битола

soobrakajka

Поврзани вести

Вечерва нешто околу 21:00 часот кај Лознани битолско се случи тешка сообраќајна несреќа во која пет луѓе загинаа, а двајца патници се тешко повредени и се пренесени на клиниката во Битола на одделението за интензивна нега, јавува битолска ТВ Тера.

Од СВР Битола за Тера ја потврдија информацијата. Незгодата се случила на новиот пат Битола- Прилеп. Клучката на влезот на Битола е затворена за сообраќај, а возилата се пренасочуваат по стариот пат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести