четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Пет лица загинати во хеликоптерска несреќа во Сао Паоло

helok-foto-500

Последни вести

Во хеликоптерска несреќа во бразилската држава Сао Паоло загинаа пет лица.

Во хеликоптерот патувало семејството на бизнисмен, кој во болница во Сао Паоло го пренесувал своето двегодишно дете, кое имало со висока температура. Семејството, кое божиќните празници ги минувало во рисорт на океанското крајбрежје, го изнајмило хеликоптерот.

Од засега непознати причини пилотот ја загубил контролата врз управувањето со леталото, а машината се урнала на земјата само на пет километри од местото на полетувањето и веднаш се запалила.

Сите патници во хеликоптерот загинале. Полицијата отвори истрага за случајот.

Најчитани вести