вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Пет полицајци повредени во несреќа во струмичко

Теренско возило на Граничната полиција од излетало од патот и завршило во канал.

policija1

Поврзани вести

Пет полицајци се здобиле со повреди кога служебниот џип се превретел кај Ново Село.

Теренско возило џип на Граничната полиција од струмичкото Ново Село, утринава  околу 9.30 часот, излетал од патот и завршил во канал.

Со полесни повреди се здобиле четворица полицајци и еден е потешко повреден, кој има скршеница на вратот. По укажаната, медицинска помош, сите се пуштени на домашно лекување.

Според првичните сознанија, полицајците се превезувале на работа, а по извршениот увид полицијата ќе соопшти подетални информации.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести