петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 18

Пет причини зошто треба да постите

boziken-post-595x320

Поврзани вести

Доколку сте загрижени дека божикните пости ќе ви го исцрпат организмот, тогаш се грижите без причина. Уште повеќе, постот може да има добро влијание врз вашето тело.

Хормон за раст

Концентрацијата на хормонот за раст во крвта може, благодарение на ваквиот начин на исхрана да се зголеми и до неколку пати. А на сите им е познато дека колку е поголемо нивото на овој хормон, толку е поголема веројатноста дека ќе согориме уште повеќе масти и дека мускулите ќе пораснат уште побрзо.

Детоксификација на организмот

Доколку досега…

Најчитани вести