среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Пет работи кои мажите не им ги кажуваат на жените

par-1416689218-51503

Последни вести

Порталите за запознавање спровеле голема студија за од мажите да извлечат одговори на некои секси прашања.

На крајот, повеќе од 50.000 мажи кои се испитани, откриени се омилените пози на мажите, љубовта кон порно филмовите, што очекуваат за Ден на вљубените, која е нивната најголема лага во кревет и уште неколку пикантерии.

1. Секс пози

Омилената секс поза на мажите е популарната „каубојка“, со дури 31 отсто гласови, а веднаш по не неа е „кучешката поза“, која ја преферираат дури 29 отсто од испитаниците од посилниот пол. Иако се чинат како егзибициониести и истражувачи во сексот, само 2 отсто од мажите се одлучиле за секс во стојачка положба.

par-1416074278-51134

2. Љубов кон порно филмовите

Околу 82 отсто од мажите редовно гледаат порно филмови. Интересно е што дури 49 отсто од нив сметаат дека немаат никакво влијание на личните способности во кревет, а 15 отсто признаваат дека пронографијата им создала нереални очекувања за сексот.

3. Фрекфенција на сексот

Дури 52 отсто од слободните мажи имаат секс макар по еднаш месечно, во споредба со 82 отсто од мажите кои се во врска.

par-u-krevetu-1412713202-49442

4. Романтичари

Денот на вљубените го слават дури 72 отсто од мажите, а дури 69 отсто од нив очекуваат секс тој ден.

5. Лаги

Најголема лага која мажите ја кажуваат во кревет е дека сакаат врска и тоа се случува во 48 отсто од случаите, додека 19 отсто од испитаниците признаваат дека ја лажат девојката дека се слободни, а не се.

Најчитани вести