Секс

Пет работи кои жените ги обожуваат во кревет, но и надвор од него

Пет работи кои жените ги обожуваат во кревет, но и надвор од него

Универзитетот од Индијана спроведе една студија, која е најголема во последните 20 години, кое се занимава со прашања за сексот. Машките учесници кои се 85 отсто и одговориле дека нивните партнерки доживеале оргазам во текот на претходниот однос, пренесува „Men’s Health“.

Меѓутоа, немојте да им честитате прерано, проблемот е во тоа што само 64 отсто од жените кои учествувале во истражувањето рекле дека во последната прилика на секс го доживеале врвот.

Искрениот однос за сексот и понатаму ги тера девојките да поцрвенат. Во продолжение следар пет начини како да се однесува мажот во него, но и надвор од неа и дамите следен пат да можат целосно отворено да кажат: „Да синоќа доживеав неверојатен оргазам“.

Изненадување под туш

Ниедна жена не сака да ја допирате додека таа мие садови,но затоа немојте да ја потцените моќта на изненадувањето. Кејти К. вработена во „Плејбој ТВ“ ги советува сите мажи:

devojka-pod-tusem-1395955674-31260

„Ако сексот ви преминал во рутина, доближете и се додека излегува од туш кабината. Доближете ја до ѕид и бакнувајте ја без престан. Изненадниот секс на брзина ќе ја израдува и задоволи, но и ќе ја натера да почне да ве посакува уште повеќе!“

Плус е и тоа што врелата вода ќе ја направи нејзината кожа уште почувствителна, па затоа сексот по туширање е одлична идеја.

„Рачна работа“

„Дури 75 отсто од жените не можат да доживеат оргазам без стимулација на клиторисот“, открива инструкторката за секс, Џоана Бенфилд.

devojka-zavodi-u-vesu-1411931508-48804

„Иако сексот во кој таа е одозгора е одлична идеја, бидејќи на тој начин, триењето од машкот тело прави жената да ужива, далеку е поефективно, ако во било која поза ги земете работите во ваши раце“, додава таа.

Бенфилд препорачува жената да легне на стомак, а мажот да и се приближи отпозади и да ја стави раката под неа, со што се зголемува стимулацијата, а задоволството е загарантирано.

„Различна перспектива“

Бакнувајте и го вратот додека таа стои пред огледало и полека соблечете и ја облеката. Истражувачите од универзитетот „Мек Гил“ утврдиле дека жените реагираат на сексуалните фантазии исто како и мажите. Така таа ќе има можност да се гледа сама себе во акција, а за мажот тоа ќе биде многу подобро и од порнографија.

par-zavodenje-1390142612-24594

Заведување со музика

Пуштете музика со некој експлицитен текст, на пример песната од Ријана „S&M“. Научно е утврдено дека жените кога слушаат музика полесно „влегуваат во фазон“. До душа, ова никако не се препорачува на првиот состанок.

„Двоен пат“

Професорката Џулиет Ритерс, која се занимава со истражување на сексуалните односи, открива дека дури половина од жените барем еднаш им рекле на партнерот да престанат да ги стимулираат. Причина-трае долго, тооолку долго! За да се забрза овој процес, користете ги вториот и третиот прст за самата вагина, а јазикот и палецот за клиторисот.