Македонија,Крими хроника

Пет сириски државјани приведени кај Смоквица

Пет сириски државјани приведени кај Смоквица

Вчера во 03.45 часот на автопатот кај с.Смоквица, поради непријавен престој во РМ, од страна на УПС од ПС за БПСА-Демир Капија, приведени се пет државјани на Р.Сирија кои се превезувале со ПМВ „Рено Еспасе“ со француска регистарска ознака управувано од непознат возач кој при сопирањето го напуштил лице местото и се дал во бегство.

Се работи на целосно расчистување на случајот.