вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Пет сириски државјани приведени кај Смоквица

полиција

Поврзани вести

Вчера во 03.45 часот на автопатот кај с.Смоквица, поради непријавен престој во РМ, од страна на УПС од ПС за БПСА-Демир Капија, приведени се пет државјани на Р.Сирија кои се превезувале со ПМВ „Рено Еспасе“ со француска регистарска ознака управувано од непознат возач кој при сопирањето го напуштил лице местото и се дал во бегство.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести