Секс

Пет совети од порно актерките за подобар секс

Пет совети од порно актерките за подобар секс

Често слушаме различни совети за подобрување на сексот, но никако да доживеете оргазам бучно и силно како во порно филмовите. Без пракса никогаш нема да успеете да дознаете што е најдобро за вас и вашиот партнер, па макар и да ја прочитате најдобрата книга за помош на светот.

Можеби ви треба тој мал чекор за конечно да можете да ја погледнете вашата втора половина во очи и знаете дека сте го имале најдобриот секс во светот, а кој може најдобро да ви помогне ако не порно-глумците.

Овој пат глумицата Таша Рејн одлучи да подели неколку совети за тоа како паровите можат да ја пронајдат повторно својата страст во креветот.

1. Огразам

Во порно филмовите, најчесто прва оргазам доживува девојката, па потоа момчето. Без оглед на се, Таша вели дека потребно е врвот во сексот прво да го почувствува жената. Тоа е задолжително.

seksi-muskarac-i-devojka-1413484302-49815

2. Бакнување

Кога ќе го споредите со порно филмовите, Таша вели дека секој добар секс започнува со бакнување. Тоа сигурно има и причина, па затоа љубењето треба да стане составен дел од вашата предигра.

3. Играње улоги

Таша признава дека како порно актерка во секој филм игра друга улога и дека сфатила дека играњето на улоги само по себе може да биде силен афродизијак.

par-u-krevetu-1414157727-50113

4. Издржливост

Никој н е бара секс кој трае долго колку фудбалски натпревар, но издржливоста би можела да биде клуч за подобар секс. За изгржливост е потребна пракса, но пракса која ќе ви се допадне.

5. Самодоверба

Без грижи не морате да изгледате како модел за добар секс. Најважна е вашата самодоверба.

Последниот полусовет кој Таша го дава е да гледате порно филмови. Дознајте што најмногу ве возбудува и тоа да го уфрлите во вашиот секс. Малку истражете и не заборавајте: со вежбање се доаѓа до совршенство.