среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Пет земјотреси регистрирани во Грција

zemjotres

Поврзани вести

Пет земјотреси регистрирани изутринава во Грција.

Најсилниот земјотрес бил со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала.

Првиот земјотрес се случил во шест часот и 56 минути со интензитет од 1,6 степени, а последниот во седум и 39 во интензитет од 2,6 степени.

Се уште нема информации за евентуални човечки жртви или причинета материјална штета.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести