Балкан

Пет земјотреси регистрирани во Грција

Пет земјотреси регистрирани во Грција

Пет земјотреси регистрирани изутринава во Грција.

Најсилниот земјотрес бил со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала.

Првиот земјотрес се случил во шест часот и 56 минути со интензитет од 1,6 степени, а последниот во седум и 39 во интензитет од 2,6 степени.

Се уште нема информации за евентуални човечки жртви или причинета материјална штета.