понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 29

Пет жртви во Германија при превртување на камион за смет

German garbage truck roll onto car

Поврзани вести

Пет луѓе загинале во петокот во југозападна Германија кога се превртил камион за собирање отпад и удрил во автомобил. Како што се наведува, инцидентот се случил во Наголд, град југозападно од Штутгарт.

Прелиминарната истрага покажала дека камион забрзал во свиок, се превртел и се удрил во автомобил при што загинале пет лица. Очевидци изјавиле дек автомобилот бил целосно смачкан.

Возачот на камионот и еден случаен минувач полесно се повредени, а возачот во тешка состојба на шок е пренесен во болница.

Најчитани вести