сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Петар Милошески загина во сообраќајна несреќа

soobrakajka

Поврзани вести

Директорот на македонската фудбалска репрезентација Петар Милошески загина синоќа во сообраќајна несреќа што се случила во близина на Куманово.

Во несреќата е повреден и претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиески, и уште две лица од ФФМ.

Милошески и Ѓорѓиески синоќа со автомобил се враќале од хуманитарен натпревар во Куманово.

soobracajka

Ова е огромна загуба за македонскиот фудбал. Милошоски беше поранешен голман на репрезентацијата, но бранеше и за неколку странски клубови.

soobracajka1

Од полицијата повеќе детали за несреќата најавија за подоцна.

petar2[1]

ФОТО: kumanovonews.com

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести