петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Петарда од Баерн (М) за Ајнтрахт од Франкфурт

PETARDA OD BAERN

Поврзани вести

Сосема очекувано, нови три бода на своето конто запишаа фудбалерите на актуелниот светски и европски клупски шампион,  Баерн (М), а тие на Ајнтрахт од Франкфурт, последното гостување на “Алианс Арена” ќе го паметат по катастрофалниот пораз од 5:0.

Првиот погодок на натпреварот беше дело на крилниот напаѓач Марио Геце, а во листата на стрелци се запишаа уште Франк Рибери, Ариен Робен, Данте и Марио Манџукиќ.

Последниот првенствен натпревар од 19. коло во германската Бундес лига, дуелот во Берлин помеѓу екипите на Херта и Нирнберг заврши со сигурен триумф на гостинот од 3:1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести